Czy wiesz, że Netflix jest starszy niż Google?


105
Czy wiesz, że netflix jest starszy od google?

Prawdopodobnie mało kto o tym wie, ale Netflix, który ostatnimi laty w naszym kraju bardzo mocno zyskał na popularności jest starszy od największej i najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej na świecie!

Od kiedy istnieje Netflix?

Sam Netflix został założony w 1997 roku, a konkretniej 29 sierpnia w Los Gatos. Przez pierwsze lata działalności Netflix, umożliwiał swoim klientom wypożyczać przy pośrednictwie poczty filmy. O prężnym rozwoju przedsiębiorstwa może świadczyć fakt, że firma Netflix ogłosiła w 2007 roku, że dostarczyło do swoich klientów miliard płyt. Na pewno większość z Was nie spodziewała się, że Netflix to firma z tak bogatą historią, a jednak! W Polsce Netflix przede wszystkim kojarzy się nam z ich stroną internetową, gdzie po opłaceniu konta i zalogowaniu, możemy oglądać dostępne w bazie serwisu filmy i seriale – i taki też profil działalności prowadzi Netflix.

Od kiedy istnieje Google?

Twórca najpopularniejszej i używanej praktycznie przez nas codziennie wyszukiwarki powstał w 1998 roku, a pierwszymi właścicielami i zarazem twórcami byli: Amerykanin: Larry Page i Rosjanin: Siergiej Brin.


Katarzyna Wiśniewska
Od czasu do czasu lubię coś napisać, stąd moja obecność na portalu. Pasjonatka mody, na co dzień zajmująca się zawodowo social mediami. No i kocham podróże!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *