Historia piłki nożnej


80
Historia piłki nożnej

W latach osiemdziesiątych, wkrótce po rozwiązaniu Wanderers, na północy Anglii, zespoły zaczęły zatrudniać zawodników znanych jako profesorowie piłki nożnej '', którzy byli zwykle profesjonalistami ze Szkocji (nazywano ich wówczas szkockimi profesorami ”). . Sprzęt golfowy na terenach robotniczych, szczególnie w północnej Anglii i Szkocji, pragnął profesjonalnej piłki nożnej, aby móc oprócz pracy cieszyć się piłką nożną. Na piątym spotkaniu zaproponowano ruch, aby te dwie zasady zostały usunięte z przepisów FA. W. Campbell, konsultant z Blackheath i główny skarbnik FA, mocno się sprzeciwił.

W maju 1900 roku Fielding H. Yost został zatrudniony jako trener piłki nożnej na Uniwersytecie Stanforda, a po podróży do Zachodniej Wirginii przybył do Palo Alto w Kalifornii 21 sierpnia 1900 roku. Yost poprowadził personel Stanforda z 1900 roku do 7 –2–1 dokumentu, pokonując przeciwników 154 do dwudziestu. Przez następne 12 miesięcy 1901 roku Yost został zatrudniony przez Charlesa A. Bairda jako najlepszy trener piłki nożnej w drużynie piłkarskiej Michigan Wolverines. Od 1901 do 1905 roku Michigan miał 56 niepokonanych meczów, w tym podróż w 1902 roku, aby zagrać w pierwszej szkolnej rekreacji w piłce nożnej, która później przekształciła się w Rose Bowl Game. Podczas tej passy Michigan zdobył 2831 punktów, pozwalając tylko na czterdzieści. W 1891 roku pierwsza kadra piłkarska Stanforda została szybko zorganizowana i rozegrała czterosportowy sezon rozpoczynający się w styczniu 1892 roku bez oficjalnego trenera. Po sezonie kapitan Stanforda, John Whittemore, napisał do trenera Yale Waltera Campa, prosząc go o zaproponowanie trenera Stanforda.

Rzeczywiście, przed podbojem Normanów jedyna wskazówka dotycząca każdego takiego sportu piłkarskiego pochodzi z celtyckich zasobów. Prymitywny futbol był wyjątkowo zdezorganizowany, bardziej brutalny, wyjątkowo spontaniczny i często wykonywany przez nieokreśloną różnorodność graczy. Często gry miały charakter gorącej rywalizacji między całymi wioskami – ulicami i placami, polami, żywopłotami, płotami i strumieniami.

Wśród różnorodnych kwestii, które IFAF musi rozwikłać, aby móc zostać zaakceptowanymi przez MKOl, są konstruowanie agresywnej dywizji dziewcząt, rozszerzenie gry na Afrykę i przezwyciężenie obecnego globalnego braku równowagi, który sprzyja amerykańskim drużynom. Podczas II wojny światowej szkolni piłkarze zaciągali się do sił zbrojnych, niektórzy z nich korzystali w trakcie walki w Europie.

W Nowej Zelandii „piłka nożna” tradycyjnie odnosi się do związku rugby, ale ostatnio może być używane jako „piłka nożna” bez kwalifikacji. Sportem określanym w Australii pod słowem „piłka nożna” jest albo piłka nożna według reguł australijskich, albo liga rugby, w zależności od rodzimego uznania. We frankofońskim Quebecu, gdzie kanadyjska piłka nożna jest bardziej stylowa, kanadyjski kod nazywa się le soccer, podczas gdy futbol amerykański jest znany jako le soccer américain, a futbol federacyjny to le soccer. Wymagania ligi ekspertów sprawiły, że rugby musiało zmienić się w sport na większą widownię. W ciągu kilku lat wytyczne NRFU zaczęły odbiegać od RFU, w szczególności zniesieniem line-out. Następnie pojawiła się alternatywa dla ruletki z rolką „play-the-ball”, która pozwalała na rywalizację dwóch graczy pomiędzy napastnikiem na pozycji markera a wślizgiem.

Trener Michigan Fielding Yost i trener Vanderbilt Dan McGugin byli szwagrami, a ten ostatni protegowanym poprzedniego. Gra zawierała dwie najlepsze obrony sezonu i obejmowała linię celowania Vanderbilta, aby utrzymać remis. Jej wynikiem była „wspaniała niespodzianka dla świata sportu”. Fani Commodore świętowali, rzucając na boisko około 3000 poduszek do siedzenia.

Od tego czasu przeszedł kilka zmian i obecnie jest wykonywany w 20 grupach. W Football League istnieje powszechny system awansów i spadków. Wielu zwolenników drużyn spoza Premier League postrzega to jako korporacyjną bestię, która nie symbolizuje „poprawnej” piłki nożnej. Niezależnie od tego, jest to najczęściej oglądana i najbardziej lukratywna liga na świecie. Ponieważ w 1921 r. Nie odbyły się żadne mistrzostwa, o mistrzostwach zdecydowano ponownie w głosowaniu komitetu gubernialnego Związku w styczniu 1922 r.

Czasami kopanie piłki było poza pytaniem ze względu na rozmiar i ciężar wykorzystywanej kuli – w takich przypadkach kopanie było substytutem ograniczonym do eliminowania przeciwników. Od tego czasu nieformalne mecze międzynarodowe między narodami odbywają się sporadycznie, w zależności od tego, czy różne zespoły mogą rozgrywać mecze. Dopiero w 1904 roku powstał Fédération Internationale de Football Association. FIFA, by nadać jej akronim, została początkowo wymyślona do nadzorowania meczów rozgrywanych między związkami Belgii, Danii, Francji, Niemiec, Holandii, Hiszpanii, Szwecji i Szwajcarii. Sprzęt golfowy z najwyższej półki zrezygnował masowo z Football League, a nowy format pojawił się tutaj dwudziestego siódmego maja 1992 roku.


Katarzyna Wiśniewska
Od czasu do czasu lubię coś napisać, stąd moja obecność na portalu. Pasjonatka mody, na co dzień zajmująca się zawodowo social mediami. No i kocham podróże!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *