Ile kosztuje karnet na siłownię?


91
Ile kosztuje karnet na siłownię?

Wiele osób lubi aktywnie spędzać czas i z przyjemnością po szkole, zajęciach na uczelni, czy pracy wybierają się na siłownię, żeby zrobić porządny trening. Z drugiej strony mamy osoby, którym brak zdecydowania, żeby wybrać się na siłownię. Ile przeciętnie kosztuje karnet na siłownię?

Czynniki warunkujące cenę karnetu na siłownię

Na pytanie jaka jest przeciętna cena za karnet ciężko jednoznacznie odpowiedzieć, ponieważ warunkowane to jest przez wiele czynników, a przez jakie dokładniej? Wielkość miasta, położenie siłowni, wyposażenie siłowni to jedne z nich.

Ile kosztuje karnet na siłownię w dużym mieście?

Kiedyś bez analizy i chwili zastanowienia można byłoby napisać, że siłownia w dużym mieście na 100% będzie droższa, niż ta w mniejszej miejscowości. Większe sieciówki docierają powoli także do małych miast, przez co te różnice cenowe zanikają, a występują jedynie w przypadku lokalnych, tak zwanych osiedlowych siłowni, tam karnet zawsze będzie znacznie tańszy i nie będzie nas wiązał żadną umową, ale pamiętajmy, że takie siłownie znajdziemy nie tylko w małych miastach, bo w dużych miastach również. Dla porównania weźmy dwie siłownie ze sporego miasta, czyli Poznania i położonego nieopodal, mniejszego znacznie Konina. W Koninie za sensowny karnet na siłowni Calypso zapłacimy 119zł miesięcznie, a w Poznaniu wybierając Fitnesspoint zapłacimy identycznie, czyli 119zł.

Ile kosztuje karnet na danej siłowni?

Tak jak już zostało wcześniej wspominane jednoznacznie trudno odpowiedzieć na to pytanie, a jedna sieciówka siłowni potrafi mieć inną cenę w zależności od miejscowości – mimo, że to ta sama firma. Warunkują taką sytuację przede wszystkim wysokie koszty utrzymania lokalu w dużym mieście.

Jakie są najpopularniejsze siłownie w Polsce?

Do najpopularniejszych siłowni w Polsce będą należały głównie dobrze rozwinięte sieciówki, a będą wśród nich: CityFit, Calypso, Fabryka Formy i na przykład McFit. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom wielu klientów w dużych miastach, sporo siłowni oferuję treningi 24 godziny na dobę, co również na pewno odbije się na cenach karnetu.

Nazwa siłowniCena / miesięcznie
McFit (u. standardowa)89zł
McFit – (u. flex)129zł
Calypso (Poznań, Avenida)135zł
CityFit (Pestka, Poznań – standard)109,95zł
CityFit (Pestka, Poznań – wszystkomający)89,95 zł
Fabryka Formy (Jelenia Góra, open)125zł
Słodkiewicz Gym (Poznań, normalny)139zł
Burneika Sports Gym (open)199zł

Średnia cena za miesięczny karnet na siłownię

Na podstawie zgromadzonych przez nas cenników średnia miesięcznej opłaty za karnet na siłownię wynosi: 126zł. Pamiętajmy jednak, że siłownie oferują wiele promocji (na przykład taniej przy podpisaniu umowy na 12 miesięcy), rabaty dla seniorów i studentów. Tak czy siak, chcąc wybrać się na porządną siłownię musimy się liczyć z kosztem miesięcznym w granicach 100zł.


Katarzyna Wiśniewska
Od czasu do czasu lubię coś napisać, stąd moja obecność na portalu. Pasjonatka mody, na co dzień zajmująca się zawodowo social mediami. No i kocham podróże!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *