Studia zaoczne, czy dzienne?


85
Studia zaoczne czy dzienne?

Jak każdy może się domyślić, zarówno te studia, jak i te, mają swoje plusy i minusy. Jeśli właśnie teraz stoisz przed wyborem trybu studiów, najpierw zastanów się, czy w tygodniu wolałbyś pracować, a dodatkowo w weekendy chodzić na uczelnię, czy raczej uczęszczać tylko na zajęcia od poniedziałku do piątku, a całe weekendy mieć dla siebie.

Studia dzienne to świetny wybór dla osób, które po pierwsze mogą sobie na takie pozwolić. Jak wiadomo w takim przypadku, na uczelniach publicznych, takie studia są bezpłatne, jednak dochodzą tutaj koszty utrzymania się, jak opłacanie mieszkania, czy akademika oraz żywność, czy inne bieżące potrzeby. Można powiedzieć zatem, że raczej bez pomocy rodziców się nie obędzie. Oczywiście, na studiach stacjonarnych, możliwe jest podjęcie pracy, jednak w zdecydowanej większości przypadków na pewno nie w pełnym wymiarze godzin, gdyż po prostu godziny zajęć, by na to nie pozwoliły. Następnie przez to, mógłby jeszcze dojść problem w postaci niewystarczającej ilości czasu na naukę. Studia w trybie stacjonarnym mogą być natomiast dobrym rozwiązaniem dla osób chcących wynieść ze studiów jak najwięcej, gdyż w dziennym trybie zajęć na pewno jest ich więcej.

Studia zaoczne natomiast to idealna alternatywa dla osób chcących podjąć naukę i jednocześnie pracować. Tacy studenci mogą więc prowadzić już zaawansowane życie zawodowe, a w weekendy korzystać z dostępu nauki. Studia w trybie niestacjonarnym to także bardzo dobry pomysł, dla wszystkich tych osób, które nie mają możliwości comiesięcznego opłacania wynajętego mieszkania oraz pokrywania innych kosztów, przez co mogą zostać w swoim domu rodzinnym.

Wybór trybu studiów jest na pewno sprawą, do której każdy z nas powinien podejść indywidualnie i zastanowić się, który rozwiązanie po prostu bardziej mu odpowiada.


Katarzyna Wiśniewska
Od czasu do czasu lubię coś napisać, stąd moja obecność na portalu. Pasjonatka mody, na co dzień zajmująca się zawodowo social mediami. No i kocham podróże!
Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  1. ja polecam studiować zaocznie, można zdobyć niezbędne doświadczenie w trakcie trwania studiów, które zaowocuje po ich skończeniu.